VIDEO/ Liverpooli eliminon Arsenalin nga FA Cup, dy gola vendosin ndeshjen në Londër

Autogoli i Arsenalit

Arsenali është jashtë FA Cup që në raundin e 1/32-tave. Në "Emirates" të Londrës, skuadra e Artetas u mund në shtëpi 0-2 nga Liverpooli, me sfidën që ishte brenda pritshmërive, në raste, aksione dhe gola.

Pjesa e parë e duelit u mbyll 0-0, me skuadrat që korrigjuan shënjestër në fraksionin e dytë. Duhej minuta e 80-të që Kiuior të ishte i pafat te "Topçinjtë" duke dërguar sferën në rrjetën e tij.

Pas këtij rasti Arsenali kërkoi barazimin, por harroi të mbronte dhe u ndëshkua me golin e dytë nga Diaz në 90+5'. Kolumbiani përfitoi nga pasiguria e mbrojtjes dhe me të djathtë tundi rrjetën për herë të dytë.

Kësisoj Arsenali është jashtë FA Cup dhe eliminohet nga kryesuesit e Premier League. Veç FA Cup, Arsenal është jashtë edhe Carabao Cup.

A duhet prokurorëve të SPAK-ut t'u jepet e drejta e rikandidimit?

×

Mero Baze: Mbi përballjen e socialistëve me drejtësinë dhe nevoja për administratën e Shqipërisë në BE