VIDEO/ Makinat retro ‘pushtojnë pedonalen e Shkodrës, ja çfarë pritet të ndodhë këtë të shtunë

VIDEO/ Makinat retro ‘pushtojnë pedonalen e Shkodrës, ja çfarë pritet të ndodhë këtë të shtunë

Makinat retro në pedonalen e Shkodrës

Dhjetëra makina retro janë vendosur në pedonalen shumëngjyrëshe të Shkodrës duke zbukuruar kështu shëtitjet e vendasve por edhe turistëve në kryeqytetin e artit, kulturës dhe humorit shqiptar

Autokolona e modeleve të veçanta të mjeteve relike ka shtuar kuriozitetin e mjaft shkodranë dhe jo vetëm të cilët po i “analizojnë” nga afër.

Sipas gazetarit të Report Tv në Shkodër, Ergys Kavaja, kulmi i këtij aktiviteti do të jetë pasditen e sotme para bashkisë së qytetit ku do të mbahet një festë me praninë e disa personaliteteve.

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka ndarë pamje nga shfaqja e makinave relike në mes të Shkodës.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

NATO ngre alarmin! Sulmi rus kundër vendeve të NATO-s është afër

NATO ngre alarmin! Sulmi rus kundër vendeve të NATO-s është afër