VIDEO/ Manchester City 'shkërmoq' Real Madridin me 4 gola, gjen Interin në finalen e Stambollit

VIDEO/ Manchester City 'shkërmoq' Real Madridin me 4 gola, gjen Interin në finalen e Stambollit

Goli i Silvës

Manchester City - Inter do jetë finalja e këtij sezoni në Champions League. Dy skuadrat do përballen në 10 qershor në Turqi. Manchester City fitoi 4-0 me Realin e Madridit këtë të mërkurë në "Etihad", me djemtë e Guardiolës që ishin më të vendosur në fushë.

Dueli u hap në minutën e 23 nga Bernardo Silva, teksa sërish portugezi do shënonte për dopietën personale në të 37 minutë. Në pjesën e dytë, Reali u mundua të shkurtonte distancën por pa mundur.

Me kontrollin më të madh të lojës dhe mbajtjen e topit, City ia doli të gjente golin e tretë. Në minutën e 76 të ndeshjes, një krosim i De Bruyne u devijua në portë nga Militao, me mbrojtësin e Galaktikëve që shënoi në portën e tij. Në të 90+1 minutë ishte Alvarez që vulosi ndeshjen për 4-0.

Tanimë Guardiola me City-n ka mundësinë që të sigurojë trofeun e Champions, teksa përballë do ketë Interin e Inzaghit, që po kalon një formë të mirë në Evropë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Presidenti polak Duda: Ne nuk do dërgojmë armë të reja në Ukrainë, të vjetrat po

Presidenti polak Duda: Ne nuk do dërgojmë armë të reja në Ukrainë, të vjetrat po