VIDEO/ Milan dërgon në 'Djall' Napolin, kuqezinjtë shkëlqejnë në 'Diego Maradona' dhe kapin katërshen e Europës

Festa e Milanit pas golit

Në "Diego Armando Maradona", Napoli dhe Milan barazuan 1-1 në ndeshjen e kthimit në çerekfinalet e Champions League. Falë fitores 1-0 në ndeshjen e parë, Milani merr të drejtën për të luajtur në fazën gjysmëfianele pas 16 vitesh. Ndeshja nisi mirë për kuqezinjtë, që humbën penalltinë me Giroud në minutën e 22-të. Goli i parë i ndeshjes u shënua po nga Giroud në minutën e 43, pas asistit të Leao. Në minutën e 82 ishte Kvaratshelia që humbi penallti për Napolin, teksa Osimhen në të 90+3 shënoi golin e barazimit që shërbeu sa për statistika. Në fund Milani kalon më tej, teksa pret fituesin e Inter - Benfica për të mësuar kundërshtarin në fazën e radhës.

GOLAT/ Milan dhe Real Madrid në gjysmëfinalet e Champions League, Napoli s'bën histori! Chelsea dështim total