VIDEO/ Milan hedh kandidaturën për trofeun, mposht 3-0 Rennes në Europa League

VIDEO/ Milan hedh kandidaturën për trofeun, mposht 3-0 Rennes në Europa League

Festa e Milan


Në "San Siro" Milani ia doli të fitonte 3-0 kundër francezëve të Rennes. Për 1/16 e Europa League, kuqezinjtë kanë hedhur një hap të rëndësishëm për kalimin më tej, me ndeshjen e kthimit që zhvillohet pas një jave. Ishte Loftus-Cheek që shënoi dopietë në minutat 32 dhe 48, ndërsa Leao "vulosi" ndeshjen në të 53 minutë me një gol të bukur.

 

 

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Feyenoord dhe Roma barazojnë 1-1, Milani tripletë ndaj Rennes! Galatasaray dhe Sporting fitojnë në Europa League


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com