VIDEO/ Mohamed Salah tregon anën humane të tij, bën realitet ëndrrën e djaloshit 16-vjeçar

VIDEO/ Mohamed Salah tregon anën humane të tij, bën realitet ëndrrën e djaloshit 16-vjeçar

Mohamed Salah takon djaloshin 16- vjeçar dhe familjen e tij

Mohamed Salah, ka bërë realitet ëndrrën e një djaloshi 16-vjeçar të quajtur Ammar. Ai po lufton ndaj një sëmundje me distrofi muskulore. Salah takoi djaloshin i cili së bashku me familjen e tij mbërriti në SHBA nga Siria, dy vite më parë.

Ylli egjiptian i dhuroi të riut një fanellë me nënshkrimin e tij, si dhe pozoi me të dhe familjen e tij.

Pas takimit me Salahun, Ammar ka thënë: “Të gjithë e duan atë dhe unë dua të jem si ai. Ai është njeri i madh. Është ndjenjë fantastike ta takoj”.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sulmi me armë ndaj Trump, Washington Post: Një 20-vjeçar nga Pensilvania qëlloi ndaj ish presidentit

Sulmi me armë ndaj Trump, Washington Post: Një 20-vjeçar nga Pensilvania qëlloi ndaj ish presidentit