VIDEOLAJM/ Momenti kur atentatori qëllon drejt kryeministrit sllovak, panik mes turmës

 

Mediat kanë publikuar momentin kur atentatori qëllon me pistoletë 4 herë drejt kryeministrit Robert Fico,

Agjentët e sigurisë afrohen pranë atentatorit që hapi zjarr, prapa gardhit metalik për ta ndaluar.

Menjëherë kryeministri u transportua në spital ku dhe po lufton me jetën bënë të ditur zyra e shtypit pranë kryeministrisë.


Lajmi kryesor:

Sllovaki/ Atentat Kryeministrit Robert Fico, në gjendje të rëndë për jetën! Arrestohet autori, një poet në pension! VIDEO e sulmit


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Befasi nga mesfushori i Real Madrid, Toni Kroos tërhiqet nga futbolli pas Europianit 2024

Zyrtare/ Befasi nga mesfushori i Real Madrid, Toni Kroos tërhiqet nga futbolli pas Europianit 2024