VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 19-të në Spanjë, Granada nuk fiton

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 19-të në Spanjë, Granada nuk fiton

Myrto Uzuni

Granada dhe Ponferradina barazuan 2-2 për javën e 31 në La Liga 2 në Spanjë. Sulmuesi anësor i Kombëtares, Myrto Uzuni gjeti golin e 19-të në kampionat, duke ndihmuar Granadan që të marrë një pikë në shtëpi. Edhe pse suksesi nuk ishte i plotë për vendasit, beratasi bëri pjesën e tij në minutën e 70-të.

27-vjeçari nuk gaboi nga penalltia, ndërsa kryeson listën e golashënuesve në La Liga 2. Në një intervistë të fundit, Uzuni tregoi se ka oferta nga disa kampionate, duke mos ditur se kë të zgjedhë mes La Liga dhe Serie A.

Forma e mirë e sulmuesit anësor duket se ka gëzuar edhe trajnerin e Kombëtares, Sylvinho. Kuqezinjtë luajnë në 27 mars për eliminatoret e Euro 2024 kundër Polonisë në Varshavë.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Nga Kamenica në SHBA, vajza që po hulumton detektimin e hershëm të kancerit

Nga Kamenica në SHBA, vajza që po hulumton detektimin e hershëm të kancerit