VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e pestë në La Liga

Sulmuesi i Kombëtares, Myrto Uzuni ka gjetur golin e pestë në La Liga me skuadrën e Granadas. Për raundin e 14-të të kampionatit elitar në Spanjë, Alaves fitoi 3-1 kundër Granadas së Uzunit.

Më herët vendasit shënuan me autogolin e Torrent, Rebbach dhe Omorodion. Duhej minuta e 86-të që Uzuni të kthente në gol një penallti të fituar nga kolegët e tij.

Përballë portierit Sivera, 27-vjeçari i Kombëtares u tregua i ftohtë dhe goditja e tij ishte "kirurgjikale" duke u ndalur në fundin e rrjetës. Në 14 ndeshjet e aktivizuara, Uzuni ka shënuar pesë gola, për Granadan që nuk ka dalë nga zona e ftohtë dhe mban vendin e parafundit (19) në La Liga me shtatë pikë.

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Shpërthimi në Lushnje, arrestohet sipërmarrësi që kryente punimet

Shpërthimi në Lushnje, arrestohet sipërmarrësi që kryente punimet