VIDEO/ Myrto Uzuni 'show' në Spanjë para Polonisë, sulmuesi shënon golin e 20-të dhe asiston

VIDEO/ Myrto Uzuni 'show' në Spanjë para Polonisë, sulmuesi shënon golin e 20-të dhe asiston

Myrto Uzuni

Myrto Uzuni ka shënuar golin e 20-të në Spanjë dhe kryeson listën e golashënuesve në La Liga 2. Granada e tij po fiton 0-2 në transfertë me Albacete për javën e 32-të në kampionat, teksa beratasi kaloi miqtë në minutën e 30-të në avantazh.

Një aksion i shpejtë nga e djathta bëri që 27-vjeçari t'i vidhte kohën mbrojtësit vendas dhe pas asistit të Sanchez e dërgoi topin në rrjetë. Në të 54 minutë Uzuni i ka kthyer asistin Sanchez, duke shënuar golin e dytë për Granadan. 

Uzuni është sulmuesi më në formë i Kombëtares dhe goli i tij vjen pak ditë para (27 mars) se kuqezinjtë e Sylvinhos të luajnë me Poloninë në Varshavë për kualifikueset e Euro 2024. Duket se forma e mirë e Uzunit do bëjë që braziliani ta hedhë në fushë nga minuta e parë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet