VIDEO/ Napoli përmbys Atalantën në Bergamo, skuadra e Spallettit 'arratiset' me 8 pikë në krye të Serie A

VIDEO/ Napoli përmbys Atalantën në Bergamo, skuadra e Spallettit 'arratiset' me 8 pikë në krye të Serie A

Festa e Napolit

Napoli fitoi 1-2 me Atalantën në Bergamo. Sfida e javës së 13-të në Serie A u përmbys nga djemtë e Spallettit, që shkëputen me tetë pikë në krye të renditjes. Sfida e kundërshtarëve direkt foli për Napolin, që tregoi se këtë sezon janë pretendentë për titullin kampion. Goli i parë i ndeshjes u shënua nga Lookman për vendasit në minutën e 19 nga penalltia, teksa Osimhen në të 23 minutë dhe Elmas në të 35 përmbysën ndeshjen duke bërë që Napoli të "arratiset" në krye të klasifikimit me 35 pikë.

Atalanta 1-2 Napoli (Lookman 19' / Osimhen 23', Elmas 35')


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Napoli përmbys Atalantën dhe vendos 'diktatin' në Serie A! Milan fitore e vuajtur kundër Spezia


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Media italiane ‘SiViaggia’: Udhëtim në kryeqytetin modern shqiptar, Tiranë

Media italiane ‘SiViaggia’: Udhëtim në kryeqytetin modern shqiptar, Tiranë