VIDEO/ Napoli përmbys Atalantën dhe vendos 'diktatin' në Serie A! Milan fitore e vuajtur kundër Spezia

VIDEO/ Napoli përmbys Atalantën dhe vendos 'diktatin' në Serie A! Milan fitore e vuajtur kundër Spezia

Festa e Salernitana

Serie A është në javën e 13-të. Këtë të shtunë Empoli fitoi 1-0 me Sassuolon, teksa Salernitana dhe Cremonese barazuan 2-2 në një ndeshje të luftuar. Atalanta humbi 1-2 në shtëpi me Napolin, ndërsa Milan fitoi 2-1 me vështirësi me Spezian. 

Milan fitoi 2-1 me Spezian për javën e 13 në Serie A. Kuqezinjtë e Piolit e patën të vështirë, teksa golin e fitores e gjetën vetëm në minutën e 89 me Giroud, që doli me karton të kuq pasi hoqi fanellën dhe festoi si "i çmedur", duke pasur karton të verdhë më herët. Dueli u hap nga Theo Hernendez pas 21 minutave lojë, teksa Daniele Maldini për miqtë barazoi në të 59 minutë. Djali i drejtorit dhe legjendës kuqezi të Milan tentoi t'i vidhte festën skuadrës që e ka në pronësi, teksa francezi Giroud shënoi në fund një gol fantastik pas asistit të Tonalit. Me këtë fitore Milan shkon në vendin e dytë me 29 pikë, gjashtë më pak se Napoli kryesues. Spezia me 9 pikë mban vendin e 17-të.

Në "Carlo Castellani" Empoli fitoi 1-0 me Sassuolon. Goli i Baldanzi në minutën e 64 të ndeshjes rezultoi deçiziv, duke i dhënë tri pikë me peshë skuadrës së Zanettit. Nga minuta e parë për Empolin luajti Ismajli, teksa Nedim Bajrami u aktivizua për 16 minuta në fundin e ndeshjes, duke zëvendësuar pikërisht autorin e golit. Me këtë fitore Empoli shkon në vendin e 12 me 14 pikë, një pikë më pak se Sassuolo e vendit të 11-të.

Në stadiumin "Arechi" në Salerno, Salernitana dhe Cremonese barazuan 2-2. Ndeshja për vendasit u hap nga Piatek në minutën e tretë, ndërsa Okereke në të 12 barazoi për 1-1. Coulibaly në të 38 minutë dërgoi vendasit në avantazh, me Ciofani që barazoi në të 89 minutë. Nga 11 metra lojtari i Cremonese gaboi, ndërsa në topin e kthyer vulosi sfidën 2-2. Pas kësaj jave, Salernitana me 17 pikë qëndron e 10 në renditje, teksa Cremonese me gjashtë pikë në vendin e parafundit.

Napoli fitoi 1-2 me Atalantën në Bergamo. Sfida e javës së 13-të në Serie A u përmbys nga djemtë e Spallettit, që shkëputen me tetë pikë në krye të renditjes. Sfida e kundërshtarëve direkt foli për Napolin, që tregoi se këtë sezon janë pretendentë për titullin kampion. Goli i parë i ndeshjes u shënua nga Lookman për vendasit në minutën e 19 nga penalltia, teksa Osimhen në të 23 minutë dhe Elmas në të 35 përmbysën ndeshjen duke bërë që Napoli të "arratiset" në krye të klasifikimit me 35 pikë.

Rezultatet:

Empoli 1-0 Sassuolo (Baldanzi 64')

Salernitana 2-2 Cremonese (Piatek 3', Coulibaly 38' / Okereke 12', Ciofani 89')

Atalanta 1-2 Napoli (Lookman 19' / Osimhen 23', Elmas 35')

Milan 2-1 Spezia (Theo 21, Giroud 89' / Maldini 59')

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:42
VIDEO/ Djali i Maldinit tentoi të 'vjedhë' festën, Milan shënon 'in-extremis' dhe merr tri pikët! Kuqezinjtë ndjekin Napolin kryesues, Giroud 'engjëll dhe djall'

Milan fitoi 2-1 me Spezian për javën e 13 në Serie A. Kuqezinjtë e Piolit e patën të vështirë, teksa golin e fitores e gjetën vetëm në minutën e 89 me Giroud, që doli me karton të kuq pasi hoqi fanellën dhe festoi si "i çmedur", duke pasur karton të verdhë më herët.

Dueli u hap nga Theo Hernendez pas 21 minutave lojë, teksa Daniele Maldini për miqtë barazoi në të 59 minutë. Djali i drejtorit dhe legjendës kuqezi të Milan tentoi t'i vidhte festën skuadrës që e ka në pronësi, teksa francezi Giroud shënoi në fund një gol fantastik pas asistit të Tonalit. Me këtë fitore Milan shkon në vendin e dytë me 29 pikë, gjashtë më pak se Napoli kryesues. Spezia me 9 pikë mban vendin e 17-të.

 

Ora 19:52
VIDEO/ Napoli përmbys Atalantën në Bergamo, skuadra e Spallettit 'arratiset' me 8 pikë në krye të Serie A

Napoli fitoi 1-2 me Atalantën në Bergamo. Sfida e javës së 13-të në Serie A u përmbys nga djemtë e Spallettit, që shkëputen me tetë pikë në krye të renditjes. Sfida e kundërshtarëve direkt foli për Napolin, që tregoi se këtë sezon janë pretendentë për titullin kampion. Goli i parë i ndeshjes u shënua nga Lookman për vendasit në minutën e 19 nga penalltia, teksa Osimhen në të 23 minutë dhe Elmas në të 35 përmbysën ndeshjen duke bërë që Napoli të "arratiset" në krye të klasifikimit me 35 pikë.

Atalanta 1-2 Napoli (Lookman 19' / Osimhen 23', Elmas 35')

Ora 17:07
VIDEO/ Empoli del nga kriza dhe merr tri pikë, Ismajli titullar! Bajrami luan 16 minuta

Në "Carlo Castellani" Empoli fitoi 1-0 me Sassuolo. Goli i Baldanzi në minutën e 64 të ndeshjes rezultoi deçiziv, duke i dhënë tri pikë me peshë skuadrës së Zanettit që vinte pas dy humbjeve. Nga minuta e parë për Empolin luajti Ismajli, teksa Nedim Bajrami u aktivizua për 16 minuta në fundin e ndeshjes, duke zëvendësuar pikërisht autorin e golit. Me këtë fitore Empoli shkon në vendin e 12 me 14 pikë, një pikë më pak se Sassuolo e vendit të 11-të.

Empoli 1-0 Sassuolo (Baldanzi 64')

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Ulja e çmimit të ‘Internet Roaming’ mes Evropës dhe Ballkanit Perëndimor, Rama: Hyri në fuqi më 1 tetor, e konkretizuam në samitin historik të dhjetorit në Tiranë

Ulja e çmimit të ‘Internet Roaming’ mes Evropës dhe Ballkanit Perëndimor, Rama: Hyri në fuqi më 1 tetor, e konkretizuam në samitin historik të dhjetorit në Tiranë