VIDEO/ Napolin s'e ndalin as huliganët, italianët i shënojnë 3 gola Eintracht-it dhe kalojnë në çerekfinalet e Champions

VIDEO/ Napolin s'e ndalin as huliganët, italianët i shënojnë 3 gola Eintracht-it dhe kalojnë në çerekfinalet e Champions

Goli i parë i Osimhen

Në stadiumin "Diego Armando Maradona", Napoli mundi 3-0 Eintracht Frankfurtin në ndeshjen e kthimit për fazën e 1/8 në Champions League. Italianët kalojnë në çerekfinale, teksa morën fitore 0-2 edhe në ndeshjen e parë. Golat për djemtë e Spallettit u shënuan nga dopieta e Osimhen në minutat 45+2 dhe 53, teksa Zielinski nga penalltia shënoi në minutën e 64 për 3-0. Në këtë përballje nuk kishte tifozë miq, megjithëse afro 2 mijë ultras të gjermanëve ishin në Napoli dhe shkaktuan kaos dhe përplasje me policinë gjatë ditës.


Lajmi kryesor:

Champions League/ Tre skuadra italiane në çerekfinale, Napoli tripletë Frankfurt-it! Real Madrid mund Liverpool-in në 'Bernabeu', spanjollët kalojnë më tej (GOLAT)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

Drejtimi i partisë Demokratike, Gazment Bardhi mbledh grupin parlamentar në Kryesinë e Kuvendit (PJESMARRËSIT)

Drejtimi i partisë Demokratike, Gazment Bardhi mbledh grupin parlamentar në Kryesinë e Kuvendit (PJESMARRËSIT)