VIDEO/ Ndërhyrje për karton të 'zi', arbitri nxjerr nga loja 21-vjeçarin

VIDEO/ Ndërhyrje për karton të 'zi', arbitri nxjerr nga loja 21-vjeçarin

Ndërhyrja e gabuar

HONDURAS - Futbolli në vendet e Amerikës është shumë agresiv. Diçka e tillë vërtetohet edhe në Hoduras, shtet në Amerikën Qëndrore. Derbi i futbollit mes Marathon dhe Olimpias u fitua nga miqtë 0-1, ndërsa Olimpia ngjitet e vetme në krye të renditjes.

Vendasit e mbyllën sfidën me dhjetë lojtarë, kjo pas daljes me të kuq të qendërmbrojtësit Andre Orellana. 21-vjeçari nuk mendoi dy herë, duke u hedhur me qëllim drejt kundërshtarëve, në një lëvizje që nuk duket për sportin e futbollit.

Në fund mbrojtësi i vendasve la fushën me karton të kuq, kjo pasi arbitri nuk nguroi dhe ishte i vendosur për një vendim të tillë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • GOLI: 19/09/2023 09:10

    ÇUNI S'QENKA PER FUTBOLL...ANTARSIMI NE RJEDHAT E SPORTEVE LUFTARAKE DO TI BENTE MIRE.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren