VIDEO/ Ndjekje si në filma, policia në rrugica të ngushta realizon 'kapjen' më të famshme në botë

VIDEO/ Ndjekje si në filma, policia në rrugica të ngushta realizon 'kapjen' më të famshme në botë

Momenti ndjekjes

Video e kësaj ndjekjeje të policisë konsiderohet nga më emocionueset dhe si një shëmbëlltyrë për filmat hollivudian. I kërkuari shihet duke hipur në një Honda XRE 300cc me një pasagjer në pjesën e pasme të udhëtimit të tij me shpejtësi të lartë për t'iu shmangur oficerit të GCM Osasco që e ndjek nga afër pas tij. 

Në videon 6 minutëshe, në një ndjekje që i sheh ata të bëjnë një sërë kthesash të ngushta dhe të fluturojnë në ajër mbi gungat e shpejtësisë, raporton DailyMail.

Megjithë një sërë gabimesh të afërta që të lënë pa frymë, polici arrin të qëndrojë në bishtin e drejtuesit, pasi ai dhe pasagjeri kthehen rregullisht të tronditur për të parë se polici ende i ndjek.

Regjistrimi u postua gjithashtu në kanalet YouTube të gazetës braziliane UOL dhe Talking2musicians, të cilët i shoqëruan klipet me një kolonë zanore të butë rock. 

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)