VIDEO/ Në kërkim nga Interpol-i për sulmin e Banjskës, Milan Radoiçiç shfaqet duke festuar ditëlindjen me pankarta e fishekzjarre

VIDEO/ Në kërkim nga Interpol-i për sulmin e Banjskës, Milan Radoiçiç shfaqet duke festuar ditëlindjen me pankarta e fishekzjarre

Edhe pse në kërkim nga INTERPOL-i pasi akuzohet si organizator i sulmit në Banjskë të Kosovës më 24 shtator 2023, Milan Raidoçiç është shfaqur në rrjetet sociale duke festuar ditëlindjen e tij.

Videoja është publikuar nga politikani serb Nemanja Sharoviç në rrjetin social “X” duke treguar se ish nënkryetari i Listës Serbe ka festuar ditëlindjen e ti të 46-të, me fishkzjarre.

Pamjet tregojnë se një grup serbësh kanë shpalosur një pankartë të madhe ku shkruhet  “Gëzuar ditëlindjen komandant”.

Më 6 dhjetor të vitit të kaluar, INTERPOL-i pati lëshuar urdhër-arrest ndërkombëtar për Milan Radoiçiç, i cili pati deklaruar se e kishte udhëhequr sulmin e 24 shtatorit. Si pasojë e sulmit në veri të Kosovës  gjatë shkëmbimit të zjarrit mes uniformave blu dhe sulmuesve serbë u vra polici Afrim Bunjaku.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Futen në grup të përjashtuarit e PD, Berisha ngelet jashtë! Bardhi i paqartë: Grupi është i bashkuar prej 5 shtatorit

Futen në grup të përjashtuarit e PD, Berisha ngelet jashtë! Bardhi i paqartë: Grupi është i bashkuar prej 5 shtatorit