VIDEO/ Nedim Bajrami i saktë nga penalltia, Sassuolo mposht Spezian në Kupën e Italisë! Gjen kundërshtar të fortë

Nedim Bajrami

Në "Mapei Stadium", Sassuolo dhe Spezia barazuan 0-0 pas 120 minutave lojë në turin e 1/16 të Kupës së Italisë. Edhe pse vendasit kishin shumë raste, u desh ruleta e penalltive për të mësuar skuadrën e kualifikuar. Nga pika e bardhë, vendasit e Dionisit ishin më të saktë dhe fituan 5-4, duke gjetur në turin e radhës Atalantën. Nga 11 metrat i saktë u tregua edhe Nedim Bajrami, fantazisti i Kombëtares që u fut në fushë në të 76 minutë për Sassuolon.

Sassuolo kualifikohet me vuajtje dhe gjen Atalantën në Kupën e Italisë, Ibrahimovic shënon te Frosinone (VIDEO)

Tragjedia në Shkodër, a duhet gratë të denoncojnë çdo formë dhune?