VIDEO/ Një gol në 'Artemio Franchi', Fiore mund Veronën! Miqtë të pafat nga penalltia

Festa e Fiorentinës

Në "Artemio Franchi", Fiorentina mundi 1-0 Veronën. Për javën e 16-të në Serie A djemtë e Italianos iu falën golit të Beltran në minutën e 78 të ndeshjes. Verona e pafat në këtë duel, teksa humbi një penallti me Djuric vetëm pas tre minutave lojë. Fiore me 27 pikë merr vendin e pestë, teksa Verona me 11 pikë ndodhet në pozitën e parafundit.

GOLAT/ Interi merr tri pikë me Lazion pas pesë vitesh dhe shkëputet në krye të Serie A! Milan tripletë Monzës, Bologna fiton 2-0 ndaj Romës

Si i vlerësoni protestat e dhunshme të Rithemelimit tek Bashkia?