VIDEO/ Një person me thikë në dorë përhap panik në stacionin e trenit në Romë, policia e qëllon me armë për ta neutralizuar

Një i burrë i pajisur me një thikë ka përhapur panik në stacionin e trenit 'Termini' në Romë të Italisë. Është dashur ndërhyrja e policisë për të ndalur këtë person, i cili sulmoi me thikë edhe punonjësit e policisë. Edhe pse policia i bënte thirrje për t'u dorëzuar në fakt personi 'dhuronte spektakël' duke hipur mbi makina apo luajtur me policisë duke u shpëtuar nga duart gjatë kohës që ata përpiqeshin ta ndalonin.

Në këtë moment policia ka qëlluar me armë duke e plagosur dhe më pas prangosur atë. Agresori ishte 44 vjeç me origjinë nga Gana, i cili u plagos lehtë dhe mori mjekimin në spital. Janë të paqarat motivet që e çuan të këtë person të kryejë këtë akt ekstrem.

I.K.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?

Komento

Komente

  • Kafsha: 20/06/2021 21:10

    Covidi ka bajgëzuar mendjet e robve

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vendi nën ‘pushtetin’ e flakëve, Meta: Urgjente organizimi i operacioneve nga ajri, banorët të bashkëpunojnë për evakuimin