(Video) Pas orësh të gjata nën gërmadha momenti i shpëtimit të një gruaje

Orë e para të mëngjesit forcat e kërkim shpëtimit  kanë arritur të nxjerrin nga gërmadhat një të moshuar, pas tërmetit të fuqishëm q• goditi Izmirin. Gjendja e Të moshuarës dukej e qëndrueshme. 

Për momentin 21 persona janë të zhdukur dhe 100 të tjerë janë shpëtuar nga rrënojat. 25 persona kanë humbur jetën deri tani në izmir dhe të paktën 804 persona janë të lënduar. 


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.6 ballë në Izmir/ 39 viktima, mes tyre 3 shqiptarë nga Kosova! Mbi 885 të plagosur! Vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Kapet kokainë në portin e Durrësit, u gjet në një kamion që ishte nisur drejt Italisë! Prangoset drejtuesi i mjetit