VIDEO/ Përmbysje për 'infarkt' kundër Lutton, Rice nderon Arsenalin në limite! 'Topçinjtë' të qetë në krye

Një fitore jo për ata që janë me zemër në dorë. Kështu rezultoi përballja e Arsenal kundër Lutton për javën e 15 të Premier League. ‘Topçinjtë’ e nisën duke kaluar në avantazh, por vendasit shpejt barazuan megjithëse miqtë nga Lodra e mbyllën në epërsi pjesën e parë.

Në të dytën Lutton shtangu Arsenalin jo vetëm duke barazuar, por edhe përmbysur shifrat në 3-2. Nuk zgjati shumë dhe Havertz riktheu baraspeshën, ndërsa për të parë golin trepikësh u desh të vinte minuta e 7 shtesë dhe aksioni i fundit. Në limite arbitri lejoi një krosim që u shndërrua në gol nga Declan Rice, i cili bëri të shpërthente festa e madhe.

Falë kësaj fitoreje ‘topçinjtë’ do ruajnë kreun të paktën edhe për 1 javë.

 

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Studiuesi në Report Tv: Fjalët e greqishtes së vjetër janë të gjitha me orgjinë shqipe

Studiuesi në Report Tv: Fjalët e greqishtes së vjetër janë të gjitha me orgjinë shqipe