VIDEO/ Përmbysje për 'infarkt' kundër Lutton, Rice nderon Arsenalin në limite! 'Topçinjtë' të qetë në krye

Një fitore jo për ata që janë me zemër në dorë. Kështu rezultoi përballja e Arsenal kundër Lutton për javën e 15 të Premier League. ‘Topçinjtë’ e nisën duke kaluar në avantazh, por vendasit shpejt barazuan megjithëse miqtë nga Lodra e mbyllën në epërsi pjesën e parë.

Në të dytën Lutton shtangu Arsenalin jo vetëm duke barazuar, por edhe përmbysur shifrat në 3-2. Nuk zgjati shumë dhe Havertz riktheu baraspeshën, ndërsa për të parë golin trepikësh u desh të vinte minuta e 7 shtesë dhe aksioni i fundit. Në limite arbitri lejoi një krosim që u shndërrua në gol nga Declan Rice, i cili bëri të shpërthente festa e madhe.

Falë kësaj fitoreje ‘topçinjtë’ do ruajnë kreun të paktën edhe për 1 javë.