VIDEO/ Përplasen dy avionë në Australi, autoritetet kërkojnë për të mbijetuar

VIDEO/ Përplasen dy avionë në Australi, autoritetet kërkojnë për të mbijetuar

Shërbimet e urgjencës pastrojnë zonën ku u rrëzua aeroplani

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Australi, ku dy avionë janë përplasur në ajër. Dy avionët u përplasën në ajër, por sipas njoftimit nga shërbimet e urgjencës njëri prej avionëve besohet se ka rënë në det.

Sipas raportimit të tabloidit britanik Daily Mail, avioni u gjet në ujë pranë malit Marta, në jug të Melburnit.

Autoriteti Australian i Sigurisë Detare tha se rrënojat ishin gjetur, por ende nuk dihej nëse kishte ndonjë të mbijetuar.

Stacioni radiofonik 3AW raportoi se një avion ish-ushtarak S-211 Viper u rrëzua në ujë, me një pilot dhe një pasagjer që besohet se ishin në bord.

Rrënojat e avionit janë gjetur në ujë ku ekipet e shpëtimit po vazhdojnë kërkimet. 

 

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Kosovë/ Dy të arrestuar për vrasjen e Liridona Murselit

Kosovë/ Dy të arrestuar për vrasjen e Liridona Murselit