VIDEO/ Përplasja Lautaro - Messi në fushë, 'Pleshti' përfundon në tokë! Tifozët: Martinez nuk është argjentinas

VIDEO/ Përplasja Lautaro - Messi në fushë, 'Pleshti' përfundon në tokë! Tifozët: Martinez nuk është argjentinas

Messi përfundon në tokë

Argjentina fitoi 1-0 kundër Ekuadorit për kualifikueset e Kupës së Botës në zonën e Amerikës Latine. Ishte një perlë e Lionel Messit në minutën e 78-të të ndeshjes që vulosi takimin, me yllin e sulmit që shënoi nga goditja e dënimit.

Veç lojës së mirë, në fushë u vu re edhe një përplasje mes Messit dhe Lautaro Martinezit. Gjatë të njëjtit aksion, sulmuesi i Interit i ndërpreu rrugën kapitenit të tij, me Messin që u plas në tokë.

Kaq ka mjaftuar që në kanalet e komunikimit tifozët të sulmonin me komente negative Martinezin. "Lautaro, ti nuk je argjentinas. Apo, 'kontrollo pasaportën. Martinez nuk është argjentinas”, shkruajnë fansat në rrjetet sociale.

Sulmuesi i Interit duket se nuk lëvizi kur Messi u fut në aksion, i cili në mënyrë të pashmangshme e goditi bashkëlojtarin sulmues dhe më pas u rrëzua në fushë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

Para takimit me Kryeministrin grek, Erdogan ka një mesazh për të: Shoku im Kyriakos, ne nuk të kërcënojmë, nëse nuk na kërcënon

Para takimit me Kryeministrin grek, Erdogan ka një mesazh për të: Shoku im Kyriakos, ne nuk të kërcënojmë, nëse nuk na kërcënon