VIDEO/ Pesë fitore radhazi, Napoli 'prek' titullin në Serie A

Goli i Osimhen

Në stadiumin "Alberto Picco" në La Spezia, vendasit humbën 0-3 me Napolin kryesues. Spezia në asnjë moment nuk u ngrit në lartësinë e duhur, me miqtë që kontrolluan lojën edhe pse nuk shënuan në pjesën e parë. Ishte Kvaratskhelia në minutën e 47-të që shënon me penallti, teksa në minutat 68 dhe 73 Osimhen shënoi dopietë. Napoli shkon në kuotën e 56 pikëve në vendin e parë, teksa Spezia me 18 pikë qëndron në vendin e 17-të.

VIDEO/ Ndalni Napolin, kryesuesit e Serie A 3 gola në transfertë! Inter fiton me Milanin në derbi