VIDEO/ Pjesë e një bande kriminale në Brazil, futbollisti arresohet gjatë ndeshjes

VIDEO/ Pjesë e një bande kriminale në Brazil, futbollisti arresohet gjatë ndeshjes

Momenti i arrestimit në fushë

BRAZIL - Policia në Belo Horizonte vendosi në pranga një futbollist amator i cili kishte akuza si kreu i një grupi kriminal.

Hyrja e papritur në fushë nga oficerët e Policisë Ushtarake ndodhi gjatë një ndeshjeje mes Mutum dhe Durandé, për 'Copa do Café', pranë Belo Horizonte. Në sy të spektatorëve të çuditur, burri u mor me pranga nga policia. Ndaj tij rëndojnë akuza shumë të rënda dhe tregohet se është pjesë e një klani vrasësish si dhe kryetar i trafikut të drogës.

Një video e publikuar më pas në rrjete të ndryshme sociale dhe e kapur nga disa spektatorë në tribuna, tregon të riun duke u marrë nga oficerët e policisë gjatë ndeshjes mes Mutum dhe Durandé, për 'Copa do Café'. Oficerët e Policisë Ushtarake që kishin marrë informacione për praninë e personit në ndeshje e ndërprenë lojën dhe e prangosën lojtarin.

Oficerë të tjerë kishin raportuar për një kriminel të arratisur që disa burime kishin treguar se ishte në ndeshjen e futbollit dhe që pas gjetjes së vendndodhjes u vendos në pranga.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Momenti kur Donald Trump qëllohet me armë zjarri gjatë mitingut elektoral

VIDEO/ Momenti kur Donald Trump qëllohet me armë zjarri gjatë mitingut elektoral