VIDEO/ Porta e boshatisur, Ernest Muçi s'i beson syve për rastin e humbur

VIDEO/ Porta e boshatisur, Ernest Muçi s'i beson syve për rastin e humbur

Ernest Muçi

Në stadiumin "Uojska Polskiego" në Varshavë, Legia fitoi 2-0 ndaj AZ Alkmaar dhe merr vendin e dytë në grupin E.

Në fushë për vendasit për 87 minuta ishte edhe Ernest Muçi, me sulmuesin e Kombëtares që bëri një paraqitje të mirë dhe humbi një rast të pastër për shënim. Në minutën e 60-të, 22-vjeçari nuk zhfrytëzoi një mundësi ideale me portën e boshatisur, duke qenë më parë se topi.

Golat për polakët u shënuan nga Ribeiro në pjesën e parë dhe Kramer në të dytën. Nga ky grup Aston Villa kalon në 1/8 dhe Legia në play-off e 1/16.


Lajmi kryesor:

Conference League/ Ernest Muçi 87 minuta në fushë, Ballkani eliminohet në Kroaci! Kalojnë turin Aston Villa, Fiorentina dhe PAOK


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tirana s’ia del, Torpedo e mposht 0-1 në Elbasan dhe e eliminon nga Conference League

Tirana s’ia del, Torpedo e mposht 0-1 në Elbasan dhe e eliminon nga Conference League