VIDEO/ PSG shumë e fortë në Champions League, vajzat e Vllaznisë pësojnë 5 gola në Paris

VIDEO/ PSG shumë e fortë në Champions League, vajzat e Vllaznisë pësojnë 5 gola në Paris

Vllaznia

Champions League e femrave vijoi këtë të mërkurë me ndeshjet e radhës. Për grupin A, PSG fitoi 5-0 me Vllazninë në raundin e tretë të kompeticionit. Vajzat shkodrane u treguan të pafuqishme në "grupin e ferrit", duke pësuar pesë gola.

Ndeshja u hap në minutën e 39 nga Geyoro, teksa në minutën e 44 autogoli i Matilda Gjergjit e dërgoi avantazhin e PSG në dy gola. Në pjesën e dytë skuadra nga Parisi shënoi edhe tre herë të tjera me Bachmann, Baltimore dhe Folquet.

PSG shkon në kuotën e katër pikëve në vendin e dytë në grup, teksa Vllazia pëson humbjen e tretë në po kaq ndeshje, duke qenë në vendin e katërt dhe të fundit të grupit me zero pikë. 15 gola kanë pësuar vajzat e Vllaznisë në grupet e Champions League, duke mos shënuar asnjë. Veç PSG në grup me Vllazninë janë edhe Chelsea dhe Real Madrid.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është bërë sa duhet për rininë në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë/ Media amerikane: Kievi ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara bomba thërrmuese

Lufta në Ukrainë/ Media amerikane: Kievi ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara bomba thërrmuese