VIDEO/ Qazim Laçi dërgon Spartën te tri pikët, i gjithë stadiumi brohoret emrin e shqiptarit

VIDEO/ Qazim Laçi dërgon Spartën te tri pikët, i gjithë stadiumi brohoret emrin e shqiptarit

Qazim Laçi

Qazim Laçi ka gjetur golin e dytë këtë sezon me Spartën e Pragës në kampionatin çek të futbollit. Për javën e 19-të të kampionatit, Sparta ia doli të merrte tri pikë në shtëpi me fitoren 2-1 kundër Teplice.

Pjesa e parë u mbyll 0-1 për miqtë, me Qazim Laçin që vendosi ekuilibrat në minutën e 72-të. Një aksion i shpejtë dhe "ping-pongo" në zonë, bënë që mesfushori i Kombëtares të godiste me të djathtën dhe të vendoste ekuilibrat, për t'i hapur rrugë fitores që u arrit në fundin e sfidës.

Pas golit, i gjithë stadiumi në kor brohoriti emrin e Laçit. 27-vjeçari nga Peshkopia po kalon një sezon të mirë dhe ka luajtur 16 ndeshje si titullar në "Fortuna Liga".

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi