VIDEO/ Real Madrid fiton 3-0 me Bragën, kualifikohet në 1/8 e Champions League

VIDEO/ Real Madrid fiton 3-0 me Bragën, kualifikohet në 1/8 e Champions League

Festa e Real Madrid


Në "Bernabeu", Real Madrid fitoi 3-0 kundër Bragës për raundin e katërt në grupin C të Champions League. Me këtë sukses dhe barazimin e Napolit, Real Madrid është skuadra e radhës që kalon në 1/8 me eliminim direkt. Golat për djemtë e Ancelottit u shënuan nga Diaz në të 27 minutë, Vinicius në minutën e 58 dhe Rodrygo në të 61 minutë. Real Madrid me 12 pikë mban kreun, teksa Napoli me shtatë pikë mban vendin e dytë.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Man. United përmbyset 4-3 nga Copenhagen, Bayern Munich kalon më tej! Biletën për në 1/8 e CHL e marrin edhe Sociedad, Inter e Real Madrid


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg