VIDEO/ Real Madrid monumental, 'Galaktikët' përmbysin Liverpoolin në ishull! Gafa dhe 7 gola

Festa e Vinicius

Në "Anfield Road", Liverpool humbi 2-5 me Real Madrid në një ndeshje spektakolare. Përmbysje, gafa dhe emocione në 90 minutët që në fund nxorën fitimtarë miqtë e Ancelottit. Ndeshja u hap në minutën e 4 nga Nunes për vendasit, teksa Salah dërgoi shifrat në 2-0 pas 14 minutave lojë, kjo edhe falë gafës së Courtois. Real Madrid u zgjua në minutat 21 dhe 36 me Vinicius Junior për dopietën që dërgoi skuadrat në dhomat e zhveshjes me rezultatin 2-2. Në pjesën e dytë Real Madrid shënoi edhe tre herë të tjera. Militao në minutën e 47 dhe Benzema në minutët 55 dhe 67 bënë përmbysjen e madhe.

VIDEO/ Liverpool dhe Real Madrid shënojnë 7 gola, Napoli fiton në transfertë! Champions League dhuron spektakël

Tragjedia në Shkodër, a duhet gratë të denoncojnë çdo formë dhune?

×

U shpall kampion me Interin, Simone Inzaghi s'e harron Igli Taren: Ai dhe Lotito më dhanë një dorë