VIDEO/ Real Madridi fiton 0-1 me Leipzig në Ligën e Kampioneve, polemika për VAR-in në Gjermani

Polemikat dhe goli i Diaz

Në Gjermani, RB Leipzig u mund 0-1 nga Real Madridi. Ndeshja e 1/8 në Champions League nisi me polemika, kjo pasi vendasit shënuan që në minutat e para. Goli u anullua, ndërsa pas saj pati polemika pasi sulmuesi ishte në pozicion të rregullt. Duket se goli u anullua për një faull ndaj portierit të "Galaktikëve". Djemtë e Carlo Ancelottit më pas morën kontrollin dhe gjetën golin me Brahim Diaz në të 48 minutë.

GOLAT/ Champions League rikthehet me fazën e 1/8, Manchester City fiton 1-3 ndaj Copenhagen! Real Madridi i falet Diaz, polemika në Gjermani

×

Bundesliga/ Leipzig 'zhdëp' 4-1 Dortmundin, fiton Bayern Munich! Harry Kane vendos rekord të ri, Leverkusen luan në shtëpi