VIDEO/ Sali Berisha i vetëm para varrit të Ismail Qemalit, ngatërrohet dhe harron nga të kthehet: Do paketoj Edi Ramën e do e dërgoj në Beograd

Sali Berisha ka mbetur i vetëm. Edhe në Vlorë në vendosjen e kurorës me lule tek varri i Islamil Qemalit tek Sheshi i Flamurit sot paradite ishte vetëm.

Asnjë nga Tirana nuk e shoqëronte. Në një moment Berisha harron nga të kthehet dhe nuk di nga të shkojë duke penguar dhe ato pak njerëz që kishin shkuar pas tij për të vendosur kurora me lule në varrin e Ismail Qemalit.

Për gazetarët dha se ndodhej aty për tu betuar tek varri i Ismail Bej Vlorës se do të largonte Edi Ramën.

"Por unë erdha këtu për t’u betuar para varrit të Ismail Bej Vlorës, se Pashiqi shqiptar, që sapo ka vendosur kurorën aty, e ka të fundit, sepse shqiptarët, në Shqipëri, Kosovë dhe kudo që ndodhen, do e paketojnë atë në Beograd, aty ku e ka vendin. Tradhtar si ky, kombi nuk ka pasur ndonjëherë në histori. Dhe ky është një zotim solemn përpara babait të Pavarësisë se edhe njëherë, Pashiqi nuk do ketë vend në Tiranë, por të shkojë në Beograd te padroni i tij Vuçiç " tha Rama. 

Ndërkohë më përpara u mbajt ceremonia e ngritjes së flamurit ku ishte i pranishëm kryeministri Edi Rama, kryeministri i Kosovës Albin Kurti, presidenti Bajram Begaj dhe kryetarja Lindita Nikolla.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Jari N: 29/11/2023 15:01

  Po si ka mundësi që shumë TV e nxjerrin në Ekrane këtë Non Grada që USA e ka hedhur në koshin e plehrave. Saliu është një i sëmurë psiqik që kujton se do të shpëtoi nga SPAK. Saliu, Iliri, Jarbëri, Mediu, Xeni, Peço Vasili do grumbullohen në Koplik te 41 BIZ.

  Përgjigju
 • poli: 29/11/2023 14:31

  kur te vddese ky bajge,,,familjet e te vrareve nga ky krimibel te sbkojne dhe ti shuurrojne ne te..

  Përgjigju
 • Argita: 29/11/2023 12:55

  Ashtu Si. Plak. I. Krusur. Edhe Si. Quqja. Vetem Na. Del. Ky Sali. Kerma. Qe. NaPrishi. Bukurin. E. Kesaj Feste. Te. Madhe Si. Nuk. Cip. E Ti. Skuqet. Faqja. Qe. Ne. Kete. Dite. Kercenon Po. Deshi. Sala. Te. Paketoj. Dicka Qe. Ta Coj. Ne. Beograt. Le. Te. Mari. Ate Qe. Bejne. Shqipetaret. Cdo. Mengjes. Dhe. Ta paketoj. Po. Deshi. Ta. Mbaje. Si. Dhurate. Per. Festat

  Përgjigju
 • Ard Kollozi: 29/11/2023 12:21

  Akoma rron ky bajga

  Përgjigju
 • Gaforrja: 29/11/2023 02:21

  O salì berisha a thu me te vertet kjo dat eshte e shenuar per ju hipokritat e ktij vendi qe keni bere car keni dash me ket vend e me ket popull e tashti kerkoni te beni dhe moralistin duke festu diten e flamurit .po ku keni fe ju o palaco ku keni fe ju o maskarenj ku keni flamur o qelbsina mjaft me kto prezantime o armiq te vendit

  Përgjigju
 • Mario: 29/11/2023 00:54

  I lexova shumicën e komenteve sinqerisht më Vjen keq per injorancen dhe Verbërin e atyre qe nuk dinë të Dallojnë Diellin nga Hëna e mbuluar nga Retë populli that Bishti Qenit Bisht Qeni Ngelet

  Përgjigju
 • Liku: 28/11/2023 18:38

  Ik o Sali haleja se nuk ke fytyr te shkosh ne Vlore ti mbasi ne 97 e sulmove ushtarakish

  Përgjigju
 • Drejtesi: 28/11/2023 17:16

  Mos u genjeni o popull as me Sal Gorricën e as me Shalgjatin dhe të tjerët që bënë homazhe perpara heroit kombëtar sepse ata nuk kanë as grimcën më të Vogel të turpit që dalin perpara popullit në ditë të tilla sepse po të ishin gjallë keta burra ( ISMAIL QEMALI,ISA BOLETINI ETJ ) do tua kishin .....saliut,rames,somes,metes etj .se dihet se heronjtë e kombit tonë luftuan per pavarësine tonë,pèr lirinë tone,per të mirën tone ndersa keta po luftojnë pê sllaverimin tonë,per humbjen e farës shqiptare,,,,,ju lutem mos u bëni servila me keta bullarë të pangopur se ai tani sjell farën e zezê afrikane dhe vendi jonë behet zi e më zi,,çohu popull tê gjithë të pasur e të varfër të dalim të bashkuar ne rruge ,se po na udheheqin analfabetêt ,servilat,korruptivët,te pangopurit, mjaft....mjaft se keshtu do fitojmë .....në shqiperi ko shumë djem me mendje dhe tru gjigante që mund të bashkohemi dhe udheheqim ketë vend.....

  Përgjigju
 • Linda: 28/11/2023 14:20

  Edhe ne diten me te bukur te Shqiperis dhe te gjithe shqiptareve kudo qe jane ky funderrin e keqe ky kriminel nuk la gje te zeze pa nxjerre nga goja ,bashk me familjen e tij me te bijen juristen me te shoqen ish pediatren me Zenin trafikantin jane turpi me i madh i shoqeris shqiptare! As toka e as dheu nuk do ti mbaj dot me ne truallin shqiptare keta grabitqar qe nuk e meritojn emrin shqiptar!Sa me shume te lefi Saliu aq me e bukur do behet Shqiperia!

  Përgjigju
 • A...Zh: 28/11/2023 14:12

  Lloji i gjarperit qe po t'i heqesh helmin ngordhe.

  Përgjigju
 • Safet Bizhga: 28/11/2023 13:55

  Në fakt qenit kur i vjen ngordhja atje shkon,tek dera e xhamisë. Edhe ky flama atë po bënë

  Përgjigju
 • anna: 28/11/2023 13:55

  Ti je Beograd i gjalle o faqezi ,ti nuk ke lidhje me kete feste se ti je tradhetar .

  Përgjigju
 • Geri Cipi: 28/11/2023 12:48

  Si s.te vjen turp more faqezi qe e vrape popullin e Vlores dhe tani del aty si pa gje te keqe.o plak i degjeneruar

  Përgjigju
 • Artan: 28/11/2023 12:39

  Erdhe 97 te vrafte zoti se felliqe Vloren

  Përgjigju
 • Xxx: 28/11/2023 11:50

  Aman si nuk tezhduken mor zot.Je bere kancer i popullit shqiptar.Ik ti dhe pas teje gjithe politikanet e ndyre ,djathtas e majtas.Zoti na marrte hakun si popull

  Përgjigju
 • Velo: 28/11/2023 11:45

  Mos n'a e prishni dite e festes me kete bajge. N'a e shpifet me kete vemje qe rrjedh si jarge she's me she's e rrugen me rrugen. Ptuuuuuu hale!

  Përgjigju
  • Genci: 28/11/2023 13:02

   Fiks bajge

 • Vlora: 28/11/2023 11:24

  Si nuk i vjen turp te shkoj te varri i Ismail Qemalit i cili solli pavarësinë .kurse ky shpellar e vodhi dhe e shkatërroi Shqiperine

  Përgjigju
 • e drejta: 28/11/2023 11:21

  IK MORE BANDIT....

  Përgjigju
  • Toni: 28/11/2023 17:06

   ME PAS FTYR OO SALI QENI HAJN TI E TAN QEVERITART SE KLYSHI I ENVER HOXHS KE KEN

 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ligji për zonat e mbrojtura, BE: Ndjekim më vëmendje zbatimin sipas kuadrit ligjor të Bashkimit Europian

Ligji për zonat e mbrojtura, BE: Ndjekim më vëmendje zbatimin sipas kuadrit ligjor të Bashkimit Europian