VIDEO/ Sassuolo s'di të fitojë, Bologna i shënon 3 gola

Festa e Bologna-s

Bologna fitoi 3-0 me Sassuolon për javën e 15 në Serie A. Të besuarit e Thiago Motta-s nuk e vendosën asnjëherë në diskutim fitoren, duke hapur ndeshjen në minutën e 30 me Aebicher. Pjesa e dytë është zhvilluar me ritëm të njëjtë, teksa Arnautovic në të 50 dhe Ferguson në minutën e 78 mbyllën llogaritë e takimit. Bologna rikthehet te fitorja pas humbes së një jave më parë kundër Interit, duke mbajtur vendin e 11 në klasifikim me 19 pikë. Sassuolo me 16 pikë qëndron në vendin e 14-të.

VIDEO/ Fitore e vuajtur me 5 gola, Napoli mban distancën në krye të Serie A! Lecce merr tri pikë kundër Sampdorias, fiton edhe Bologna

×

Takimet me diasporën, Blendi Klosi: Fokusi tek rienergjizimi i PS! Nisim nga Athina më 12 maj