VIDEO/ Selaniku 'qan' për Vassilis Karras! Këndojnë gjithë natën këngët e tij

VIDEO/ Selaniku 'qan' për Vassilis Karras! Këndojnë gjithë natën këngët e tij

Momenti kur qytetarët e Selanikut këndojnë këngët e Vassilis Karras nëpër rrugë

Ditën e djeshme, këngëtari i njohur grek Vassilis Karras është ndarë nga jeta në moshën 70-vjeçare. Prej dy vitesh po përballej me kancerin, ndërkohë kohët e fundit Karras ishte prekur edhe nga COVID-19 dhe po trajtohej në një spital në Selanik.

Së fundmi, fotot, videot nga koncertet dhe intervistat e këngëtarit kanë pushtuar rrjetet sociale.

Krahas postimeve të njerëzve në rrjetet sociale dhe “lamtumirës” së kolegëve të tij, në prag të Krishtlindjeve, qytetarët e Selanikut kanë nderuar Vassilis Karras, raporton Protothema.

Një video po qarkullon në internet ku shihet një turmë njerëzish në rrugën kryesore të qytetit, duke nderuar Vassilis Karras, duke kënduar këngët e tij nga veriu në jug të qytetit.

Varrimi i tij do të bëhet në vendlindjen e tij, Kokkinohori Kavala, që ishte dëshira e tij e fundit.

Të martën, më 26 dhjetor, në orën 9 të mëngjesit, trupi i tij do të transferohet në Tempullin e Shenjtë të Zotit të Urtësisë dhe do të vendoset në pelegrinazh publik.

Varrimi do të mbahet të mërkurën në orën 12:00 në vendlindjen e tij

 

S.S/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Petrit: 25/12/2023 12:12

    Si mund te nderohet ndryshe nje njeri i madh?, s'ka pasuri dhe pushtet qe mund ta tejkaloje.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë