VIDEO/ Inter 'lë nam' në shtëpi, Nedim Bajrami nderon Empolin! Bologna ndan pikët me Cremonesen

VIDEO/ Inter 'lë nam' në shtëpi, Nedim Bajrami nderon Empolin! Bologna ndan pikët me Cremonesen

Goli i Cremonese

Serie A është në javën e 19-të. Në 18:30, Bologna dhe Cremonese barazuan 1-1, teksa në 20:45 Interi humbi 0-1 me Empolin.

Në stadiumin "Renato Dall'Ara", Bologna dhe Cremonese barazuan 1-1 për javën e 19-të në Serie A. Pjesa e parë mes dy skuadrave u mbyll pa gola, teksa në minutën e 50-të miqtë kaluan në avantazh. Okereke nuk gaboi nga pika e bardhë duke mposhtur Skorupskin, me djemtë e Mottës që shtuan presionin pas këtij rasti. Goli i barazimit do vinte vetëm pesë minuta më vonë (55'), me autogolin e Chiriches. Megjithë tetë minutat shtesë, ndeshja përfundoi 1-1. Me këtë barazim Bologna shkon në kuotë e 23 pikëve në vendin e 11-të, teksa Cremonese me 8 pikë mbetet në vendin e fundin të Serie A.

Inter humbi 0-1 me Empolin në javën e 19-të të Serie A. Në "Giuseppe Meazza" vendosi goli i Baldanzi në minutën e 66 të ndeshjes, me miqtë që marrin tri pikë duke mundur një nga skuadrat më të forta të kampionatit pas 19 vitesh në Milano. Ndeshja nisi mirë për zikaltërit, teksa në fundin e pjesës së parë Skriniar me dy kartona të verdhë prishi skemat e Inzaghit. Me një lojtar më shumë, Empoli mori frenat e lojës në dorë dhe Baldanzi mposhti Onanën pas asisti të Nedim Bajramit. Edhe futja në lojë e Kristjan Asllanit, Dzeko, Gosens apo edhe Lukakut nuk ndryshoi rezultatin për Interin. Me 37 pikë Inter mban pozitën e tretë në renditje, teksa Empoli shkon në kuotën e 25 pikëve për vendin e nëntë, dy pikë më shumë se Juventus.

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:43
VIDEO/ Nedim Bajrami asist, Kristjan Asllani në fushë! Empoli turpëron Interin në 'Giuseppe Meazza' pas 19 vitesh

Inter humbi 0-1 me Empolin në javën e 19-të të Serie A. Në "Giuseppe Meazza" vendosi goli i Baldanzi në minutën e 66 të ndeshjes, me miqtë që marrin tri pikë duke mundur një nga skuadrat më të forta të kampionatit pas 19 vitesh në Milano. Ndeshja nisi mirë për zikaltërit, teksa në fundin e pjesës së parë Skriniar me dy kartona të verdhë prishi skemat e Inzaghit. Me një lojtar më shumë, Empoli mori frenat e lojës në dorë dhe Baldanzi mposhti Onanën pas asisti të Nedim Bajramit. Edhe futja në lojë e Kristjan Asllanit, Dzeko, Gosens apo edhe Lukakut nuk ndryshoi rezultatin për Interin. Me 37 pikë Inter mban pozitën e tretë në renditje, teksa Empoli shkon në kuotën e 25 pikëve për vendin e nëntë, dy pikë më shumë se Juventus.

Ora 20:46
VIDEO/ 2 gola për një pikë, Bologna hap fals në shtëpi me Cremonesen

Në stadiumin "Renato Dall'Ara", Bologna dhe Cremonese barazuan 1-1 për javën e 19-të në Serie A. Pjesa e parë mes dy skuadrave u mbyll pa gola, teksa në minutën e 50-të miqtë kaluan në avantazh. Okereke nuk gaboi nga pika e bardhë duke mposhtur Skorupskin, me djemtë e Mottës që shtuan presionin pas këtij rasti. Goli i barazimit do vinte vetëm pesë minuta më vonë (55'), me autogolin e Chiriches. Megjithë tetë minutat shtesë, ndeshja përfundoi 1-1. Me këtë barazim Bologna shkon në kuotë e 23 pikëve në vendin e 11-të, teksa Cremonese me 8 pikë mbetet në vendin e fundin të Serie A.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet