VIDEO/ Serie A nis me 5 gola në Cremona, Monza fiton me Cremonesen

Goli i Caprarit

Në stadiumin "Giovanni Zini", Cremonese vendase humbi 2-3 kundër Monzas. Miqtë u treguan më të saktë para porte, teksa dërguan rezultatin në 0-3, ndërsa më pas vendasit shkurtuan diferencën. Gjithçka nisi në minutën e tetë, kur Ciurria shënoi golin e parë për Monza, teksa Caprari në minutën e 19 shënoi nga pika e penalltisë për 0-2. Në minutën e 55 Caprari gjeti dopietën personale dhe golin e tretë për Monzan, duke mbyllur llogaritë. Realizimet e Cremonese me Ciofani dhe Dessers në minutat 67 dhe 83, në fund shërbyen sa për statistika. Me 21 pikë Monza mban aktualisht vendin e 11-të, teksa Cremonese vijon të mbajë vendin e fundit të klasifikimit.

VIDEO/ Milan 4 gola për një pikë, Inter fiton me Veronën dhe hyn në garë për titullin e Serie A

Si i vlerësoni mesazhet që dha Rama në takimin me diasporën në Athinë?