VIDEO/ Sevilla luan sot me Romën, finalja e Europa League nis me përleshje mes tifozëve

VIDEO/ Sevilla luan sot me Romën, finalja e Europa League nis me përleshje mes tifozëve

Tifozët e Romës dhe përleshja


Sevilla dhe Roma luajnë sot në 21:00 në "Puskas Arena" në Budapest të Hungarisë, për finalen e Europa League. Policia në kryeqytetin hungarez ka marrë masa për ndarjen e tifozëve në zona të caktuara, duke mos munguar përleshjet me grupime të treta tifozësh. Bëhet me dije se disa dhjetra tifozë të Ferencvaros (skuadrës më të titulluar në Hungari) janë përleshur me ata të Sevillas, rrugës kur këta të fundit po vinin mesditën e sotme nga aeroporti.

Veç tyre, edhe një grupim i tifozëve të Slask Urclau nga Polonia janë përleshur me fansat e Sevillas, duke u gjendur në "fan zonën" e këtyre të fundit. Mediet hungareze nuk raportojnë për të lënduar rëndë, me disa tifozë që kanë marrë goditje.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen