VIDEO/ Super Broja mahnit Anglinë, shënon sërish në Premier Ligë, përmbys rezultatin ndaj Burnley

Armando Broja

Armando Broja është kthyer në protagonistin kryesor në fushën e gjelbër gjatë ndeshjes me Burnley. Broja ka arritur të shkëlqejë sërish në Premier Ligë, ku shënoi gol ndaj Burnley duke përmbysur rezultatin. Kjo është ndeshja e dytë që sulmuesi e nis titullar dhe vazhdon të shkëlqejë.

Sulmuesi i Kombëtares përfitoi nga një përgjumje e mbrojtjes mike dhe Broja ka arritur të jetë i saktë për t’ia rrëmbyer topin dhe për të realizuar golin në cepin e portës dhe për t’i dhënë avantazhin e përkohshëm 2-1 bardhekuqve.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Opionisti: 24/10/2021 20:31

  Te hiqet te dy tranjeri Kastrioti dhe Skenderbeu kurse ne kategorise pare 6tranjere mehmelli i Skenderbeu Ndreu Kastrioti kaci mos p Preke tranjeri Mirela josa tek Kastrioti Shpetim duro kurse tek Skenderbeu Adrian mema ose Bledar sinella progadeci agim Cani shkelqim Muca beslullja do jete eners Gjoka ose ilir Shulku. Ose Suleman Demollari Burreli Ledi Pano ose Agustin Kola Terbuni Skender Gega ose Devi Muka Pogradeci do jete tranjere Foto Strakosha Butrinti mund te jete tranjere Suleman Starova ose Genc Tomori Maliqi mund te jete Begeja Stavri nica

  Përgjigju
 • Albi: 24/10/2021 00:40

  Shqiptaren ku do bajn hajre per veq ne shqipnin. kjo ashte politika

  Përgjigju
 • Vlora: 23/10/2021 21:04

  Respekt për këtë djal të shkëlqyer dhe mbi të gjtha me këmbë në tokë dhe pse vetëm 20vjec. Diell ti bëhet rruga e jetës!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni vizitën e presidentit turk Erdogan në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Mërkuri hyri në retrogradë, çfarë do të thotë kjo për secilën shenjë?