VIDEO/ Sylvinho e ftoi për herë të parë në Kombëtare, Jasir Asani tripletë në Korenë e Jugut

VIDEO/ Sylvinho e ftoi për herë të parë në Kombëtare, Jasir Asani tripletë në Korenë e Jugut

Jasir Asani

Sulmuesi anësor i kombëtares shqiptare të futbollit, Jasir Asani ka shënuar tripletë në Korenë e Jugut. Guangju fitoi 5-0 në shtëpi me Incheon për javën e katërt të kampionatit, teksa Asani shënoi tre gola të bukur me ekipin që është bashkuar disa javë më parë.

Në minutën e nëntë të ndeshjes, Jasiri hapi ndeshjen. Goli i dytë u shënua në të 69 minutë pas një kontrolli të topit në zonë, teksa tre minuta më vonë shqiptari i Shkupit realizoi një perlë nga afro 23 metra për tripletën personale.

27-vjeçari la Kisvarën në merkaton e janarit dhe nga Hungaria kaloi në Korenë e Jugut. Vetëm dje trajneri i Kombëtares, Sylvinho shpalli listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen kualifikuese të Euro 2024 kundër Polonisë (27 mars), me Asanin që për herë të parë do luajë me Shqipërinë A.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet