VIDEO/ Tërhoqën zvarrë një
person, Beqaj pezullon 2 mjekët

VIDEO/ Tërhoqën zvarrë një<br />person, Beqaj pezullon 2 mjekët
Ministria e Shëndetësisë ka reaguar pas publikimit në rrjetet sociale të një videoje amatore të rregjistruar në Korçë ku nje mjek dhe nje infermier pasi zbresin nga ambulnaca për t’i dhënë shërbim mjeksor një qytetari tregojnë një sjellje jo njerëzore ndaj këtij të fundit. 

Në një njoftim për shtyp MSH sqaron se ka pezulluar nga puna mjekun, Çelo Fetollari, dhe infermierin, Artur Tuke, pasi ata nuk kanë kryer shërbimin e duhur ndaj një qytetari në qytetin e Korçës.

Sic duket më këto pamje bluzat e bardha e tërheqin zvarre në mënyrë aspak profesionale qytetarin e shtrirë në tokë e që duket se ka nevoje për ndihme. 

Më pas njëri nga mjeket e lë qytetarin buzë rrugës ndërsa tjetri as nuk e merr mundimin fare t’i shkojë në ndihmë. E gjithë skema zgjat vetëm pak minuta, ndërsa është filmuar nga qytetare të rastit, të cilët më pas e kanë shpërndarë videon ne rrjetet sociale.

Sikur të mos mjaftonte kjo dy bluzat e bardha e lënë qytetarin buzë rrugës dhe largohen me ambulancë. Mesohet se ngjarja ka ndodhur në 29 prill, gjatë orëve të pasdites, në zonën e njohur si Shën Triadha, në qytetin e Korçës dhe se personi i tërhequr zvarrë ka qënë në gjednje te dehur.


  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Tërmet 5 ballë në jug të Greqisë, nuk raportohet për të lënduar apo dëme

Tërmet 5 ballë në jug të Greqisë, nuk raportohet për të lënduar apo dëme