VIDEO/ Teuta rikthehet te fitorja, durrsakët i marrin tri pikë Kastriotit

Festa e Teutës

Teuta fitoi 2-0 me Kastriotin për javën e 16-të në Superligën shqiptare. Në stadiumin "Niko Dovana" në Durrës, vendasit e Edi Martinit kontrolluan lojën dhe shënuan golin e parë në minutën e 45 me Lorenco Vilën. Edhe pjesa e dytë foli për durrsakët, teksa Aldrit Oshafi në minutën e 68 shënoi golin e qetësisë. Me 17 pikë Teuta qëndron në vendin e parafundit të klasifikimit, ndërsa Kastrioti me 18 pikë mban vendin e shtatë.

VIDEO/ Egnatia dhe Erzeni 2 gola me asnjë fitues, Teuta fiton me Kastriotin! Kukësi prek fundin e Superligës

A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?