VIDEO/ Tirana 'shkërmoq' Kukësin, bardheblutë shënojnë 4 gola dhe shkojnë -1 nga kreu

Festa e Patrick

Në "Selman Stërmasi" për javën e 10-të në Superligë, Tirana i dha leksion Kukësit duke fituar 4-1. Dueli nisi me golin e Florent Hasanit në minutën e 43, teksa Basa për verilinodrët në 45+4 vendosi ekuilibrat. Me pjesën e dytë që filloi me dy gola të shënuar, vendasit morën inisiativën dhe shënuan tre herë.

Behiratche në të 72 minutë me kokë, Patrick në minutën e 81 dhe Limaj në të 87 nga penalltia i dhanë tre pikë me peshë skuadrës së Orges Shehit. Për t'u theksuar edhe dalja me karton të kuq e Ndrecës te Kukësi, që la të tijtë me 10 lojtarë kur rezultati ishte 1-1. Me këtë fitore Tirana shkon në kuotën e 18 pikëve në vendin e dytë të Superligës, një më pak se Partizani kryesues. Kukësi me 11 pikë merr humbjen e dytë radhazi dhe qëndron në vendin e shtatë.

VIDEO/ 'Lumë' golash në Superligë, Tirana fiton me Kukësin! Egnatia 'leksion' Partizanit, 'Demave' iu kërcënohet kreu

Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?

×

Atentati në Memaliaj, Balla: Performanca e policisë duket në total! Në një vit u parandaluan 163 ngjarje kriminale