VIDEO/ Tre gola për tetë minuta, Dinamo mund Ballkanin mes Zagrebit! Portieri 'tradhton' Ilir Dajën

VIDEO/ Tre gola për tetë minuta, Dinamo mund Ballkanin mes Zagrebit! Portieri 'tradhton' Ilir Dajën

Ekipi i Ballkanit


Ballkani nuk ia del dhe e mbyll me humbje aventurën evropiane. Në Zagreb, Dinamo fitoi 3-0 kundër kampionëve të Kosovës për grupin C të Conference League. Skuadra nga Theranda e nisi mirë dhe ia doli të mbante portën të paprekur për 69 minuta, atëherë kur portieri Enea Koliçi bëri një gafë dhe vendasit kaluan në epërsi. Më pas Petkovic do shënonte të dytin në të 72 minutë, sërish pas një pasigurie të portierit shqiptar. Në të 77 minutë Petkovic nuk do gabonte nga pika e bardhë për rezultatin 3-0. Në grupin C, Viktoria Plzen kualifikohet në 1/8 e finaleve, teksa Dinamo Zagreb merr vendin e dytë dhe luan në 1/16 e play-off. Astana dhe Ballkani e mbyllin aventurën në CL me vetëm katër pikë. Kështu, trajneri Ilir Daja nuk ia del të shkojë më tej me Ballkanin e tij.

 

 


Lajmi kryesor:

Conference League/ Ernest Muçi 87 minuta në fushë, Ballkani eliminohet në Kroaci! Kalojnë turin Aston Villa, Fiorentina dhe PAOK


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Washington Post, Obama: Biden duhet të rishqyrtojë seriozisht kandidaturën, rruga drejt fitores është ngushtuar

Washington Post, Obama: Biden duhet të rishqyrtojë seriozisht kandidaturën, rruga drejt fitores është ngushtuar