VIDEO/ Trofeu 'Silvio Berlusconi' i përket Milanit, Monza bie 3-1! Morata nga minuta e parë

Moment nga ndeshja

Milani e mbylli me sukses fazën parasezonale me një tjetër fitore dhe kjo nën sytë e presidentit Gerry Cardinale. Në "San Siro" kuqezinjtë mposhtën 3-1 Monzën në ndeshjen që vlente për trofeun "Silvio Berlusconi", ish-presidentin e ndjerë të të dyja skuadrave.

Përballja u zhbllokua pas 11 minutave lojë nga Saelemaekers, me kuqezinjtë që panë një djalë të dinastisë Maldini t'i barazonte. Daniele, në të 34 minutë vendosi ekuilibrat për 1-1, me pjesën e parë që u mbyll me këtë rezultat.

Me të nisur pjesa e dytë, Fonseca bëri shumë lëvizje, ndër to duke nxjerrë jashtë edhe Moratën për Jovic. Pak sekonda në fushë dhe Jovic do gjente rrugën e rrjetës, për të rikthyer kuqezinjtë në avantazh.

Dueli u vulos nga Reijnders me golin në minutën e 56-të. Kështu, Milan siguron trofeun "Silvio Berlusconi" dhe Fonseca sheh një ekip të pamposhtur në fazën parasezonale.

Tanimë fokusi i Milanit është në datën 17 gusht, aty ku në orën 20:45 pret në "San Siro" Torinon, me sfidën që vlen për javën e parë të sezonit të ri në Serie A.

Ngjarja në Pogradec, jeni dakord me akuzën si vrasje nga pakujdesia?