VIDEO/ U përfol për në Kombëtare, sulmuesi shqiptar shënon golin e 6 në Kroaci

Arbër Hoxha

Slaven Belupo dhe Hajduku i Splitit barazuan 2-2 për javën e 17 në elitën e futbollit kroat. Në këtë sfidë shënoi edhe sulmuesi shqiptar, Arbër Hoxha. Me rezultatin 0-2, Hoxha i hapi rrugë Slaven Belupo në minutën e 49 me golin e parë të ndeshjes për Belupo.

Një aksion nga e djathta e sulmit bëri që krosimi i Kvrzic të shfrytëzohej nga 24 vjeçari shqiptar që shënoi me kokë. Më pas Krstanovic barazoi ndeshjen. Në këtë sfidë shkëlqeu edhe shqiptari tjetër, Emir Sahiti që dhuroi asist te Hajduk. Arbër Hoxha me këtë realizim gjen golin e gjashtë në Kroaci, me sezonin që ka qenë fantastik. Pak javë më parë emri i tij u përfol për një aktivizim në kombëtaren shqiptare. Forma e Hoxhës e ka ndihmuar Slaven Belupo që të renditet në vendin e katërt.

Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?

×

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale