VIDEO/ Real Madridi 'ngec' në shtëpi dhe i fal kreun e La Ligas Gironas! Valencia mposht me penallti Granadën, Uzuni në fushë 82 minuta

VIDEO/ Real Madridi 'ngec' në shtëpi dhe i fal kreun e La Ligas Gironas! Valencia mposht me penallti Granadën, Uzuni në fushë 82 minuta

Festa e Valencias

La Liga e futbollit në Spanjë është në javën e 12-të. Në mesditën e së dielës, Alaves fitoi 1-0 kundër Almerias, teksa Valencia mundi 1-0 Granadën me një penallti të diskutuar. Në mbrëmje Real Madridi barazoi 0-0 me Rayo Vallecano, duke i lënë vendin e parë Gironas.

Në "Mestalla", Valencia mori tri pikë me vlerë duke mundur 1-0 Granadën për raundin e 12-të në La Liga. Ndeshja u vendos nga një episod në fundin e pjesës së parë, me arbitrin Garcia që edhe pas konsultës me VAR akordoi një penallti të kontenstuar. Nga pika e bardhë nuk gaboi Pepelu, që me golin e minutës së 45+7 vendosi ndeshjen. Në fushë për Granadën luajti 82 minuta edhe Myrto Uzuni, që u zëvendësua nga Callejon. Me këtë sukses "Lakuriqët" shkojnë në kuotën e 18 pikëve për vendin e tetë, ndërsa Granada me vetëm gjashtë pikë mban vendin e parafundit.

Real Madrid dhe Rayo Vallecano barazuan 0-0 për javën e 12-të në La Ligan spanjolle të futbollit. Në "Bernabeu" derbi i vogël i kryeqytetit spanjoll nuk prodhoi gola, me "Galaktikët" që bëjnë një hap fals dhe i japin kreun e renditjes Gironas. Edhe pse me "artilerinë e rëndë" në fushë, të besuarit e Ancelottit nuk dolën te goli i shumëdëshiruar. Te Rayo mungonte Ivan Balliu, me miqtë që ndalën një nga skuadrat më të forta në botë në barazimin 0-0. Pas javës së 12-të, Real Madrid me 29 pikë është në vendin e dytë të renditjes, dy më pak se Girona që po tregon se është "Hirushja" e këtij sezoni duke kryesuar kampionatin. Rayo Vallecano me 18 pikë mban pozitën e nëntë.

La Liga - java 12-të:

Alaves 1-0 Almeria (Sedlar 79')

Valencia 1-0 Granada (Pepelu 45+7')

18:30 Villarreal 2-3 Athl. Bilbao

21:00 Real Madrid 0-0 Rayo Vallecano

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 23:03
Real Madrid hap fals në derbi, barazimi 'shterpë' i jep Gironës kreun e La Ligas


Real Madrid dhe Rayo Vallecano barazuan 0-0 për javën e 12-të në La Ligan spanjolle të futbollit. Në "Bernabeu" derbi i vogël i kryeqytetit spanjoll nuk prodhoi gola, me "Galaktikët" që bëjnë një hap fals dhe i japin kreun e renditjes Gironas. Edhe pse me "artilerinë e rëndë" në fushë, të besuarit e Ancelottit nuk dolën te goli i shumëdëshiruar. Te Rayo mungonte Ivan Balliu, me miqtë që ndalën një nga skuadrat më të forta në botë në barazimin 0-0. Pas javës së 12-të, Real Madrid me 29 pikë është në vendin e dytë të renditjes, dy më pak se Girona që po tregon se është "Hirushja" e këtij sezoni duke kryesuar kampionatin. Rayo Vallecano me 18 pikë mban pozitën e nëntë.

Ora 19:40
Myrto Uzuni në fushë, Valencia mund Granadën me penallti të diskutuar (VIDEO)


Në "Mestalla", Valencia mori tri pikë me vlerë duke mundur 1-0 Granadën për raundin e 12-të në La Liga. Ndeshja u vendos nga një episod në fundin e pjesës së parë, me arbitrin Garcia që edhe pas konsultës me VAR akordoi një penallti të kontenstuar. Nga pika e bardhë nuk gaboi Pepelu, që me golin e minutës së 45+7 vendosi ndeshjen. Në fushë për Granadën luajti 82 minuta edhe Myrto Uzuni, që u zëvendësua nga Callejon. Me këtë sukses "Lakuriqët" shkojnë në kuotën e 18 pikëve për vendin e tetë, ndërsa Granada me vetëm gjashtë pikë mban vendin e parafundit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!