VIDEO/ Vedat Muriqi në fushë, Mallorca pëson disfatë në transfertë

Cadiz 2-0 Mallorca

Në stadiumin "Mirandilla", Cadiz fitoi 2-0 me Mallorcan mes 16117 të pranishmëve. Megjithëse te miqtë në fushë ishte Vedat Muriqi, ishullorët nga Palma de Mallorca dolën pa pikë, me shqiptarin që për ndeshjen e pestë radhazi nuk gjen golin. Në minutën e 10-të, vendasit kaluan në avantazh me anë të Bongonda, teksa në të 38 minutë Fernandez shënoi nga pika e bardhë e penalltisë. Me 25 pikë, Mallorca mban vendin e 10-të, teksa Cadiz ngjitet në vendin e 15-të me 19 pikë.

VIDEO/ Barcelona bën detyrën në udhëtim, fiton derbin katalanas! Mallorca humbet me Muriqin në fushë

1 maji, a respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

Champions League/ PSG vijon ‘traditën’, Dortmund e mposht 1-0 në gjysmëfinalen e parë