VIDEO/ Veprim i nxituar, portieri i Man. City-t kujdeset t'ia 'nxijë jetën' Pep Guardiolës

VIDEO/ Veprim i nxituar, portieri i Man. City-t kujdeset t'ia 'nxijë jetën' Pep Guardiolës

Aventura e Ederson dhe veprimi i Guardiolës

Manchester City fitoi 3-1 kundër Crvena Zvezdës në shtëpi, në ndeshjen e parë në grupet e Champions League për sezonin e ri. Ishin miqtë që kaluan në avantazh të parët, ndërsa në pjesën e dytë djemtë e Pep Guardiolës nuk vonuan të bënin autokritikë.

Në minutën e 50-të, kur ndeshja ishte me rezultatin e barabartë 1-1, portieri i City-t, Ederson u kujdes që të bënte me "zemër" trajnerin e tij. Gardiani doli nga zona, duke bërë një driblim të kundërshtarit që për pak mund të ishte fatal.

Kaq ka mjaftuar që Pep Guardiola të vendoste duart në kokë, ndërsa pas ndeshjes nuk mund të ketë munguar një kritikë për brazilianin.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

‘Refugjatët në Lezhë’/ Debate në Këshillin Bashkiak, demokratët kundër marrëveshjes ‘Rama-Meloni’: Nuk është konsultuar me qytetarët

‘Refugjatët në Lezhë’/ Debate në Këshillin Bashkiak, demokratët kundër marrëveshjes ‘Rama-Meloni’: Nuk është konsultuar me qytetarët