VIDEO/ Xavi e mbyll me fitore te Barcelona, thyen Sevillan! Southampton rikthehet me ‘play-of’ në Premier League

VIDEO/ Xavi e mbyll me fitore te Barcelona, thyen Sevillan! Southampton rikthehet me ‘play-of’ në Premier League

Xavi me futbollistët e Barcelonës

Në Spanjë Xavi Hernandez u përshëndet me Barcelonën me një fitore në transfertën e vështirë kundër Seviljas. Katalanasit fituan 1-2 falë golave të Leëandoëskit dhe Fermin Lopezit, duke e mbyllur në vendin e dytë sezonin e rregullt. Vendin e Xavit te Barcelona pritet ta marrë gjermani Hansi Flick.

Në Angli Southampton siguroi ngjitjen në Premier League për sezonin e ardhshëm, pasi mposhti 0-1 në play-off Leds United, që zbret në Championship.

 

 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Letër e Hapur drejtuar Shkëlqesisë së tij Zotit President të Republikës: Vota e Shqiptarëve që jetojnë jashtë

Letër e Hapur drejtuar Shkëlqesisë së tij Zotit President të Republikës: Vota e Shqiptarëve që jetojnë jashtë