VIDEOLAJM/ Martesë nën bombardime dhe një makinë si shtëpi, festa e trishtë e dy të rinjve në Gaza

Pavarësisht bombardimeve të vazhdueshme, Ibrahim dhe Narmin Abed më në fund vendosën të bëjnë dasmë.

Çifti, i detyruar të braktiste shtëpinë e tyre në qytetin verior të Gazës, kërkoi strehim në një shkollë.

Ata ishin të martuar por nuk kishin bërë festë, fillimisht për shkak të situatës financiare e më pas prej luftës.

Pas ceremonisë së martesës, çifti i ri u drejtua drejt një makine që është kthyer në shtëpinë e tyre.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin